دانلود پاورپوینت مکانیک سیالات(جزوه کامل)

مطالب دیگر:
🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان خواف (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان خلیل آباد (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان مشهد (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان نیشابور (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان رشت خوار (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان سبزوار (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان سرخس (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان تایباد (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان تربت حیدریه (واقع در استان خراسان رضوی)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان تربت جام (واقع در استان خراسان رضوی)🔗بررسي رابطه بين هوش و پايگاه هويت در دانش‌آموزان دختر🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان علی آباد (واقع در استان گلستان)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان آق قلا (واقع در استان گلستان)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان آزادشهر (واقع در استان گلستان)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان بندر گز (واقع در استان گلستان)🔗بررسي مفهوم رهبري در جامعه در آثار رومي با تاكيد بر مثنوي معنوي🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان گنبد کاووس (واقع در استان گلستان)🔗تاريخچه اعتياد🔗خودكشي🔗عشق و دوستی🔗فرانگرشي بر نظريه هاي آزادي درماني🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان گرگان (واقع در استان گلستان)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان کلاله (واقع در استان گلستان)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان کردکوی (واقع در استان گلستان)🔗نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان مینودشت (واقع در استان گلستان)
دانلود,پاورپوینت,مکانیک سیالات,جزوه کامل سیالات|1717164|bwa
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان دانلود پاورپوینت مکانیک سیالات(جزوه کامل) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 251 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

((پیشگفتار))

*پیش درآمد:

در درس مکانیک تحلیلی که مربوط به حرکت اجسام صلب بود , با اصول و قوانین نیوتن , پایستگی تکانه , انرژی و تکانه ی زاویه ای به خوبی آشنا شدیم و آنها را در حل مسایل مربوطه بکار بریم . مکانیک سیالات نیز بخشی از علم مکانیک است که در آن استاتیک و دینامیک مایعات و گازها مطالعه میشود .اگرچه این مطالعات نیز مانند مکانیک اجسام صلب بر اساس قوانین اصلی مکانیک استوار است ولی دو فرق عمده و مهم بین این دو مکانیک وجود دارد:

1. خواص و ویژگیهای سیالات با جامدات سبکی متفاوت است و این ویژگی ها اغلب با حرکت سیال تغییر می کند .
2. در مکانیک جامدات معمولا حرکت اجسامی با جرم و ابعاد مشخص بررسی میشود ولی در مکانیک سیالات مطالعه ی حرکت پیوسته ی سیال
, به صورت یک جریان مورد نظر می باشد. به بیان دیگر در مکانیک اجسام صلب مسیر حرکت ذره مشخص است ولی در مکانیک سیالات این مسیر نا مشخص و امکان مطالعه ی حرکت ذره ی منفرد وجود ندارد . در نتیجه با توجه به نکات بالا حل کامل معادلات حرکت سیالات معمولا امکان پذیر نیست و در معادلات نظری آن ضروری است که فرض هایی در نظر گرفته شود تا در عمل این معادلات به معادلات آسانتری تبدیل شود . بنابراین استفاده از نتایج نظری بدست آمده هنگامی مسیر خواهد شد که آنها را با آزمایشهای تجربی تصحیح و تکمیل کرد .

* فصل 1

ویژگی های سیال

1-1 مقدمه:

دانش فناوری مکانیک سیالات با درک و مفاهیم ویژگی های سیال و همچنین بکارگیری قوانین اساسی مکانیک و ترمودینامیک و انجام آزمایشهای دقیق بسیار گسترش یافته است .

ویژگی چسبندگی و چگالی در جریان داخل کانالهای باز و بسته و جریان در پیرامون اجسام شناور در سیال نقش عمده ای در مکانیک سیالات دارد . به هنگامی که با کاهش فشار روبرو هستیم , فشار بخار نیز که موجب تغییر فاز (حالت) مایع به گاز می شود , اهمیت می یابد .

در این فصل ابتدا به تعریف سیال و سیستم بین المللی یکاها (SI) و سپس به بررسی ویژگی ها و تعریف های فوق می پردازیم .

2-1 تعریف سیال:

سیال ماده ای است که در اثر تنش برشی حتی ناچیز به طور دائم تغییر شکل می دهد . تنش برشی متوسط برابر با تقسیم نیروی برشی بر سطح است .

توجه داریم که نیروی برشی همان مولفه ی مماسی نیرو بر سطح مزبور می باشد . حال اگر این سطح آنقدر کوچک شود که به یک نقطه تبدیل شود آنگاه حد نیروی برشی بر این سطح نقطه ای را تنش برشی در یک نقطه می گویند .

در شکل (1-1) ماده ای در بین دو صفحه موازی و نزدیک بهم نشان داده شده است .
فرض می کنیم صفحات آنقدر بزرگ باشند تا از شرایط لبه های آنها بتوان صرف نظر کرد . اگر صفحه ی پایین ثابت باشد و نیروی
F صفحه یبالا به مساحت A را بکشد . در نتیجه F/A همان تنش برشی بر این ماده است.
هنگامی که نیروی
F باعث شود صفحه ی بالایی با سرعت یکنواخت (اما مخالف صفر) حرکت کند, می توان نتیجه گرفت که ماده ی موجود بین دو صفحه مذبور , یک سیال است .
به طور تجربی معلوم شده است که ذرات سیال مجاور صفحات
, سرعتی برابر با سرعت لایه های مرزی خواهند داشت . سیال موجود در سطح abcd به موقعیت جدید a b c d می رسد.