پاورپوینت درباره نگاهي به مباني معرفت شناسي تحقيق در علوم رفتاري

مطالب دیگر:
📎پاورپوینت بررسی تجربه مدیریتی📎پاورپوینت طرح راه اندازی کارگاه خیارشور📎پاورپوینت تجزیه و تحلیل مالیات مشاغل و اشخاص حقوقی📎پاورپوینت بررسی مراحل تجهیز کارگاه (مراحل آماده سازی کارگاه)📎پاورپوینت بررسی اصول و مفاهیم مدیریت پروژه📎پاورپوینت بررسی و تحلیل بهره وری📎پاورپوینت بررسی خلاقیت و نوآوری در مدیریت📎پاورپوینت دوره آموزشی حفاظت كاتدی📎پاورپوینت بررسی حقوق اسلامی📎پاورپوینت بررسی توربین بادی و انواع ژنراتور📎پاورپوینت سازماندهی رویدادهای ورزشی📎پاورپوینت تجزیه و تحلیل بیومکانیکی دوی سرعت و ضربه آبشار والیبال📎پاورپوینت بررسی تاریخ پلورالیسم📎پاورپوینت تاثیر نیروی زلزله بر پی سد ها📎پاورپوینت تجربیات اجرایی احداث موجشكن سنگی در آب عمیق📎پاورپوینت تثبیت بیولوژیكی نیتروژن در مزارع برنج📎پاورپوینت بررسی تاج محل📎پاورپوینت بررسی تاریخچه معماری ایران📎پاورپوینت تحلیل آنالیز سایت و آنالیز بنای خانه سلماسی📎پاورپوینت تحلیل عناصر و فضاهای درون ساختمان📎پاورپوینت بررسی تولید پروتئین تک یاخته📎پاورپوینت چگونگی تبدیل عضله به گوشت وعوامل موثر بر آن📎پاورپوینت بررسی تستهای غیرمخرب جوش های ساختمانی📎پاورپوینت تحلیل فضای شهری میدان یا فلکه📎پاورپوینت تحلیل وطراحی و پیاده سازی سیستم رزرواسیون هتل پردیس
پاورپوینت,معرفت شناسی,تحقیق در علوم رفتاری|1717158|bwa
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت درباره نگاهي به مباني معرفت شناسي تحقيق در علوم رفتاري آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 422 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فصل اول

نگاهي به مباني معرفت شناسي تحقيق در علوم رفتاري

پارادايم هاي تحقيقاصالت تحصليتفسير گرايينظريه انتقاديپسا ساخت گرايي

پارادايم هاي تحقيق

اصالت تحصلي

(اثبات گرايي)

تفسير گرايي

نظريه انتقادي

پسا ساخت گرايي

اصالت تحصلي

اثبات گراييپسا اثبات گرايي

پارادايم اثبات گرايي

مفروضه اصلي آن است که واقعيت را مي توان از طريق عملياتي کردن فرايند عيني تحقيق، بدون آلوده شدن با ارزش هاي محيطي کشف کرد

پارادايم پسا اثبات گرايي

ضمن اينکه مستقل بودن واقعيت از ارزش هاي پژوهشگر را مفروض مي دارد به اين امر اذعان مي کند که نمي توان فرايند پي بردن به واقعيت راکاملا“ به طور عملياتي کرد و واقعيت را شناخت.

روش هاي تحقيق مورد استفاده شامل روش هاي آزمايشي، شبه آزمايشي و سايرروش هاي کمي است که در ان متغيرهاي ناخواسته را مي توان کنترل يا حذف کرد.

ديدگاه تفسيري

واقعيت مشروط به تجربه انسان و تفسير اوست.انسان از طريق تجربه مي تواند دانش مربوط به واقعيت را در ذهن خود بسازد. پژوهشگر از طريق تعامل با موضوع مورد پژوهش، به شناخت آن نايل مي شود.روش هاي تحقيق در اين ديدگاه شامل مطالعه موردي، قوم نگاري، پديدارشناختي و تحقيق تاريخي است.

ديدگاه انتقادي

مفروضه اصلي آن است که واقعيت مادي و مستقل از ذهن انسان است اما اذعان مي کند که هرگز نمي توان آن را به طور عيني و کامل شناخت.

روش تحقيق مورد استفاده شامل شيوه هايي مانند اقدام پژوهي و قوم نگاري انتقادي است که از طريق مشارکتي انجام مي شود.

ديدگاه پساساخت گرايي

پژوهشگر به بازنمايي هاي چندگانه اي از واقعيت هاي اجتماعي از طريق زبان و گفتمان در بافت هاي گوناگون محيطي مي پردازد.روش پژوهش در اين ديدگاه، تحليل گفتمان است.