دانلود پاورپوینت گزيده اي از کتاب مقدمه اي بر تغييرات محيطي

دانلود,پاورپوینت,مقدمه ای بر تغییرات محیطی,دوران های یخچالی |1716720|bwa
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان دانلود پاورپوینت گزيده اي از کتاب مقدمه اي بر تغييرات محيطي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 32 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فصل 5: دوران يخچالي و بين يخچالي

تعریف اقلیم

اقليم، شرايط متوسط آب و هوا براي يك محدودۀ خاص و يك دورۀ خاص است.

تغيير اقليم

بر اساس تعریف IPCC تغییر اقلیم عبارت است از تغيير برگشت ناپذیر در متوسط شرایط آب و هوايي يك منطقه نسبت به رفتاري كه در طول يك افق زماني بلندمدت از اطلاعات مشاهده يا ثبت شده در آن منطقه مورد انتظاراست.

عامل اصلی تغییرات اقلیمی

فعالیت های انسانی است که به انباشت گازهای گلخانه ای با قدرت ماندگاری طولانی مدت در جو (دی اکسید کربن، متان، اکسید نیتروژن و هالوکربن ها) منجر می شود.


دوران های یخچالی و میان یخچالی

کمتر نواحی است که از تغییرات اقلیم دوران چهارم به کنار مانده باشد. در عرض های بالا و به خصوص در عرض های میانی به دليل شدت تهاجم یخچال های کوهستانی، اقلیم یخچالی به وضوح از اقلیم کنونی متفاوت بوده است اما اقلیم دوره های بین یخچالی با پیدایش خاک های قرمز که تا حوضه پاریس ادامه داشته اقلیم کنونی مدیترانه ای را دل زنده می کند.